odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj86
ten tydzieńten tydzień2322
ten miesiącten miesiąc8524
od startuod startu534928

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC09267

galeria: Dzień Matematyczny

     Dnia 30.05.2018 r. w szkole obchodziliśmy Dzień Matematyczny. Z tej okazji uczniowie klas IV-VII SP oraz gimnazjum mieli do wykonania różne zadania. Każda klasa zrobiła plakat oraz prezentację na zadany temat w ramach projektu matematycznego. Uczniowie rozwiązywali również łamigłówki matematyczne, a przedstawiciele klas brali udział w matematycznym torze przeszkód. Rozwiązany też został konkurs „Moja litera Pi”.

IMG 20180517 154815

galeria: Dzień Rodziny

   Dnia 17 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wykonali rysunek na temat: „Jak wspólnie spędzamy czas z rodziną”, a starsi uczniowie wykonali motylki z sentencjami na temat rodziny.

Przybyli w tym dniu rodzice zostali obdarowani motylkami i oddawali głos na najpiękniejszy - ich zdaniem - rysunek. Po podliczeniu głosów okazało się, że prace Julii Kaźmierowskiej z kl. I a, Leny Grześkowiak z kl. II i Dominiki Repak z kl. III b zdobyły najwięcej głosów.

Rodzicom dziękujemy za głosowanie, a zwycięzcom gratulujemy.

DSC01945

galeria: Wycieczka klas I i II SP do Poznania

      23 maja dzieci z klas I i II wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Najpierw w  fabryce czekolady własnoręcznie wykonały ten słodki przysmak. Później z przewodnikiem zwiedzały Stary Rynek, słuchały legend, oglądały koziołki. Następnie oglądały rośliny z różnych stref klimatycznych w Palmiarni. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na stadion piłkarski klubu Lech Poznań. Pełni wrażeń i pamiątek wrócili o godzinie 18.30 do Starego Bojanowa.

DSCN2806

galeria: Szkolny Konkurs Matematyczny

   17 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Przystąpiło do niego 22 uczniów z kl. II i III SP. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Zuzanna Rzeźnik, Maja Kowalska, Amadeusz Landzwojczak z kl. II oraz magdalena Lasocka, Arkadiusz Nadolny, Nikodem Kosowski i Zofia Kamieniarz  z klasy III.

Gratulujemy!

 

20180521 094205

galeria: Ein Moderator zu sein - konkurs

     W poniedziałek, 21 maja, uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz II gimnazjum rywalizowali w konkursie języka niemieckiego "Ein Moderator zu sein" - "Prezenterem być". Zadaniem uczniów było wcielenie się w rolę prezentera telewizji i przedstawienie jednego z wybranych programów. I tak uczniowie zaprezentowali wiadomości, prognozę pogody, programy o modzie, program kulinarny, a nawet poranną gimnastykę. Jury oceniało płynność i poprawność wypowiedzi, dykcję, dobrą prezencję oraz przygotowane rekwizyty. Specjalnym gościem była Pani Magdalena Matczak, absolwentka naszej szkoły, która od ponad 10 lat mieszka i pracuje w Niemczech. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczył dyrektor Tadeusz Ilmer. I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 7b Maja Pryfer, II miejsce zajęła Joanna Tyrpin również z klasy 7b, a III miejsce Maja Bąkowska z klasy 7a.

Gratulujemy!

palenie

galeria: Palić, nie palić - oto jest pytanie?

   Został rozstrzygnięty konkurs na etapie powiatowym na grę planszową pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Praca ucznia Łukasza Mateckiego z klasy piątej zajęła II miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 16 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Gratulacje!

20180515 093210

galeria: Bicie Rekordu Guinessa

  15 maja mieliśmy okazję wziąć udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w kategorii "Największa lekcja matematyki", która odbyła się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. 4639 uczniów pobiło rekord ustanowiony wcześniej w Szwecji.

DSCN2781

galeria: Gminny Konkurs Recytatorski

    Dnia 10 maja nasi uczniowie brali udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Portrety dziecięce w wierszach Juliana Tuwima”, który odbył się w filii bibliotecznej w Czaczu. Reprezentację naszej szkoły tworzyły uczennice: Julia Duda i Zosia Kasperska z klasy 3a oraz Magdalena Lasocka i Alicja Wawrzyniak z klasy 3b. Dziewczynki okazały się bezkonkurencyjne, gdyż każda została nagrodzona: Julia recytowała wiersz pt. „Zosia Samosia”, a Magda wiesz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i obie zostały wyróżnione, natomiast wiersz „Zosia Samosia” wyrecytowany przez Zosię przyniósł jej trzecie miejsce, zaś Alicja zdobyła I miejsce.

Gratulujemy!

      List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum w sprawie organizacji naboru na rok szkolny 2018/2019 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych.