odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj56
ten tydzieńten tydzień658
ten miesiącten miesiąc18500
od startuod startu748194

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

    INFORMACJA

     Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie informuje, że od miesiąca grudnia 2019 r. płatności za obiady będzie można dokonywać wyłącznie przelewem lub w Banku Spółdzielczym w Śmiglu (nie będzie możliwości wykupienia obiadów za gotówkę w szkole).

Dane do przelewu:

Nazwa odbiorcy: Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Numer konta: 97 8667 0003 0000 6044 2000 0060      

Tytułem: opłata za obiad, imię, nazwisko dziecka, klasa, miesiąc                                                                                      

                                                                                                                                                                                   

Dni żywienia w miesiącu grudniu 2019 r.:

klasy I-VIII - 14 dni x 4,00 zł tj. 56,00 zł

Odpłatność za obiady należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie od 1 do 6 grudnia 2019 r., uwzględniając czas operacji bankowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły - tel. 65 5185-143.

 

Załączniki:

DEKLARACJA KORZYSTANIA Z OBIADÓW

OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z OBIADÓW

Powyższa informacja wraz z załącznikami znajdować się będzie rownież w zakładce DLA RODZICÓW

 

IMG 20191104 101554

galeria: Spotkanie z pisarzem

         W poniedziałek, 4 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie autorskie z fizykoterapeutą i autorem książki dla dzieci „ZNAJDŹ MNIE I KIEDYŚ ODWIEDŹ” Zbigniewem Kołbą. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Autor w ciekawy i przystępny sposób opowiedział o znaczeniu snu w życiu człowieka. Doradził również, co robić, by dobrze się wysypiać i zdrowo się odżywiać. Pan Zbigniew zachęcił dzieci do czytania książek i zdobywania w ten sposób wiedzy. Swoją opowieść urozmaicił wieloma ciekawostkami ze świata przyrody. Opowiadał również o swojej książce, dzięki której łatwo można się nauczyć jak korzystać z mapy i poznać wiele miejscowości, które zadziwią, a czasami rozbawią nas swoją nazwą np. Mrówki, Całowanie lub Pieczarki.

Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książkę autora oraz otrzymać autograf z dedykacją, z czego wielu skorzystało.

IMG 20191121 WA0091

galeria: Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019'

    W dniach 14-20 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kariery. Dla klas VIII zostały zorganizowane warsztaty z doradcami zawodowymi z PPP w Kościanie. Natomisat uczniowie klas IV-VIII wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat "Przedmioty szkolne a rynek pracy" (czy to czego się uczę w szkole przyda mi się w przyszłości?). Najlepszy plakat wykonała klasa VII.

IMG 1394

galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019'

    4 października po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już we wrześniu, podczas zajęć dodatkowych, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia grając w Karty Grabowskiego. W dniu obchodów czworo uczniów z klasy V spacerowało po szkole i zapraszało jej pracowników do zabawy z tabliczką mnożenia i Kartami Grabowskiego. Wszyscy uczniowie, obecni w tym dniu w szkole, pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia. 30 października nagrodziliśmy certyfikatami każdego ucznia, który bezbłędnie napisał egzamin. Uczniowie ci otrzymali także oceny cząstkowe celujące z matematyki. Nagrodziliśmy 62 uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej. Laureatom gratulujemy.

kasztany1 kasztany2 kasztany3

    Po raz kolejny uczniowie klas I-III zaangażowali się w zbiórkę kasztanów. Dzięki temu pomagają zwierzętom zimą i jednocześnie zbierają pieniądze na wyjazd z okazji Dnia Dziecka. W tym roku szkolnym dzieci zebrały 1358 kg, otrzymały za nie 1222zł. Największą ilość kasztanów – 305 kg, zebrała klasa IIIB.

 

20191024 121658

galeria: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

     Dnia 24 pażdziernika 2019 roku w naszej szkole odbył się już po raz piąty konkurs angielsko–niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”, nad którym Honorowy Patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla pan Wiesław Kasperski. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play, czuwało jury pod przewodnictwem pani Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

Czytaj więcej: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

20191018 085235

galria: Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Chłopca

   W miniony piątek najmłodsze klasy szkoły podstawowej świętowały Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Dzień Chłopca. W tym dniu obowiązywał szyk, elegancja i dobre maniery. Uczniowie przypomnieli sobie savoir – vivre czyli zasady dobrego wychowania. Na koniec były słodkości i dużo śmiechu.

20191014 094023

galeria: DEN 2019'

   W Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie odbyła się akademia, w której uczniowie potraktowali siebie i nauczycieli pół żartem, pół serio. Pokazali, jak widzą szkolną rzeczywistość. Samorząd Uczniowski natomiast przygotował dla nauczycieli którtki sprawdzian, który miał odkryć, czy dobrze znają szkołę i uczniów.

IMG 20191010 WA0001

galeria: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

   26 września 2019 roku z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się w naszej szkole KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów klas IV-VI oraz VII – VIII. W konkursie wzięło udział 42 uczestników, którzy musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących geografii, polityki, kultury i życia Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Czytaj więcej: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych