odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj159
ten tydzieńten tydzień159
ten miesiącten miesiąc6589
od startuod startu409706

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSCN3507

galeria: Andrzejki klas I.

    W środę popołudniu 28 XI uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami zorganizowali wieczór andrzejkowy. Pięknie przygotowane stoły wypełnione były smakołykami. Tradycyjne wróżby – serca z imionami, buty, wróżba z talerzykami i inne - wzbudziły spore emocje, które studziły tańce. Muzykę iście dyskotekową przygotował jeden z rodziców. Przebojem okazał się utwór „Jesteś szalona”, który śpiewali wszyscy. A zabawa ze szczotką wywołała wiele radości w tańcu. Wieczór andrzejkowy był bardzo udany.

     INFORMACJA

   Jeśli znacie Państwo osoby pełnoletnie, które chciałyby wziąć udział w inscenizacji to poniżej przekazuję informację:

W związku z organizowaną inscenizacją historyczną z okazji 100. rocznicy wymarszu kompanii śmigielskiej do powstania wielkopolskiego, która odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w Śmiglu informujemy, że poszukiwani są statyści, którzy chcieliby wziąć czynny udział w przedsięwzięciu.

Czytaj więcej: Inscenizacja

IMG 20181105 121151

galeria: "Centrum Zagospodarowania Odpadów" - warsztaty

   Dnia 5 listopada br. dziesięcioro uczniów z klas III gimnazjum wzięło udział w warsztatach organiowanych przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" w Czempiniu. Po prelekcji o zagrożeniach i ograniczeniu ilości odpadów uczniowie udali się do Piotrowa Pierwszego w celu zwiedzania zakładu segregacji odpadów. Działania te odbyły się w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie pod hasłem "Powiat kościański dba o środowisko".

Uczniowie biorący udział w zajęciach, rozdali w macirzerzystej placówce torby wielokrotnego użytku.

Koncert 2018 068

galeria: Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

    W sobotę, 10 listopada br. w Auli Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w V edycji wielkopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta” („Najświętszemu Sercu - Polska Odrodzona”) związanego z poznańskim pomnikiem znanym pod popularną nazwą Pomnikiem Wdzięczności.

W tym dniu nagrodę wyróżnienia odebrały dwie uczennice z naszej szkoły Joanna Tyrpin z kl. 8 i Daria Michalak z kl. 3 gimn.

Czytaj więcej: Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

20181122 172839

galeria: Wieczór poetycki "Dla Niepodległej"

  22 listopada odbył się wieczór poetycki poświęcony obchodom 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Były piękne wiersze, nastojowe piosenki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tym spotkaniu.

Organizatorzy

20181017 110619

galeria: Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik w naszej szkole obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W bibliotece powstała wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II, którą można było zwiedzać do końca miesiąca. 31 października uczniowie klas iv-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum, zmierzyli się ze swoją wiedzą na temat Jana Pawła II, uczestnicząc w quizie na jego temat. Z kolei dzieci z klas I-III wykonały piękne konkursowe prace plastyczne zatytułowane „Jan Paweł II i dzieci”.

Czytaj więcej: Miesiąc Bibliotek Szkolnych

20181109 110637

galeria: Dla Niepodległej

   Dziś o godzinie 11.11 od uroczyście odśpiewanego Hymnu rozpoczęliśmy akademię z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

   Pasowanie Pierwszoklasistów

   Dnia 25 października 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Najpierw uczniowie z rodzicami i wychowawcami wzięli udział we mszy św., na której poświęcono tornistry. Następnie w pięknie udekorowanej sali w obecności starszych uczniów i gości zaprezentowali program artystyczny. Pani dyrektor A. Stachowiak dokonała uroczystego Pasowania, uczniowie złożyli ślubowanie, wychowawczynie wręczyły dyplomy i legitymacje, a dumni rodzice nagrodzili swe pociechy upominkami. Wspólne fotografie, kawa i ciasta umiliły czwartkowe przedpołudnie. Radzie Rodziców, sponsorom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej pięknej i jakże ważnej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

» galeria zostanie uzupełniona wkrótce

DSCN3269

galeria: Śniadanie daje moc

    Tradycyjnie dnia 8 listopada 2018 r. kl. I-III nauczania zintegrowanego włączyły się do akcji dotyczącej propagowania zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy najpierw przywitały się na korytarzu, gdzie przypomniano zasady zdrowego odżywiania, a reprezentanci klas rozwiązywali zagadki. Nie zabrakło oczywiście wspólnej gimnastyki, która sprawiła dużo radości. Rozgrzani, pełni zapału uczniowie przystąpili w klasach do robienia zdrowych kanapek i owocowo-warzywnych szaszłyków. Jak się okazało, samodzielnie zrobione śniadanie smakowało najlepiej!