odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj90
ten tydzieńten tydzień769
ten miesiącten miesiąc9221
od startuod startu457124

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20190325 103006

galeria: Rekolekcje 2019'

  W dniach 25- 27 marca przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: W mocy Bożego Ducha. Rekolekcje prowadził Ojciec Arnold, franciszkanin. Podczas nauk rekolekcyjnych przypominał nam o darach i owocach Ducha Świętego.

Czytaj więcej: Rekolekcje 2019'

20190319 105825

galeria: Małe śledztwo w wielkiej sprawie - przedstawienie dla klas I

   19 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszych udali się do Szkoły Podstawowej w Bronikowie, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie”. Był to spektakl teatralny przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Dzieciom bardzo się podobało, gdyż w przystępny sposób przedstawiona wiedza na pewno zostanie w głowach i w praktyce. Każdy uczestnik otrzymał również kolorowankę „Pomóż Meli w segregacji”.

20190320 090009

galeria: Spotkanie z policjantem klas I-II

    20 marca gościła w naszej szkole pani Izabela Czerwińska - pracownik Policji z Wydziału ds. Nieletnich. Uczniowie klas I-II uczestniczyli w bardzo ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętności korzystania z internetu, przemocy wśród dzieci. Zrobili sobie również zdjęcie z ulubioną maskotką Pyrkiem. Uczniowie klas pierwszych otrzymały książeczki.

IMG 20190321 WA0008

galeria: I Dzień Wiosny

„Prozdrowotnie i ekologicznie” to hasła, które zdominowały obchody Pierwszego Dnia Wiosny 2019 r. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Uczniowie już znacznie wcześniej poznali i przygotowali się do wypełnienia wyznaczonych zadań.

Czytaj więcej: I Dzień Wiosny

IMG 20190315 WA0024

galeria: VI Targi Edukacyjne

    14 marca w naszej szkole odbyły się  VI Targi Edukacyjne. Targi otworzył pan dyrektor szkoły Tadeusz Ilmer. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się dwanaście szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: VI Targi Edukacyjne

DSCN3702

galeria: Klasy I-III w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

   7 marca uczniowie klas I-III wyjechali do Poznania do Teatru Muzycznego. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie pt. ,,Madagaskar''. Uczniowie zachwycali się grą aktorską i barwną inscenizacją. Zobaczyły również Pomnik Powstańców Wielkopolskich.

DSC 0024

galeria: Turniej wiedzy pożarniczej - etap gminny

    Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wiedzą pożarniczą na etapie gminnym i kolejny już raz zapewnili udział naszej szkole w etapie powiatowym konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" 29 marca w Krzywiniu. Na wyższym szczeblu walczyć o zwycięstwo będą Klaudia Klaba, która zajęła miejsce I i Dawid Szyrmer, który zajął miejsce III (I grupa wiekowa - kl. IV-VI) oraz Joanna Tyrpin (miejsce I) i Patrycja Szyrmer (miejsce II) - II kategoria wiekowa kl. VII-VIII i III gim.

Gratulujemy!

 

IMG 0806

galeria: Dzień Liczby Pi

   Od 1988 roku 14 marca obchodzony jest jako Dzień Liczby PI. Data ta ściśle wiąże się z dobrze znanym nam przybliżeniem liczby Pi do części setnych: 3,14. W minioną środę po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień także w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej przygotowali plakaty nt. liczby PI. Podczas lekcji matematyki obejrzeliśmy film wyjaśniający, że liczba PI to stosunek obwodu koła do jego średnicy.

Czytaj więcej: Dzień Liczby Pi