odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj133
ten tydzieńten tydzień610
ten miesiącten miesiąc8608
od startuod startu549378

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20191108 103652

galeria: Dla Niepodległej

   Dziś, na kilka dni przed Świętem Odzyskania Niepodległości, wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się w uroczystej atmosferze, aby zaśpiewać Hymn Narodowy oraz obejrzeć przedstawienie dotyczące tego ważnego wydarzenia.

IMG 20191105 WA0000

galeria: Jesień w poezji...

    Choć jesień nie wszystkim kojarzy się dobrze, to jednak jedna z piękniejszych pór roku. Na drzewach pojawiają się kolorowe liście, a ciepłe promienie słoneczne ogrzewają leniwe popołudnia. Spacery po parku czy po lesie nabierają zupełnie nowych barw. Właśnie tak jesień widziało wielu znanych poetów, a uczniowie naszej szkoły dostojnie recytowali ich wiersze. Szkolny Konkurs Recytatorski: Jesień w poezjiodbył się 31 października w bibliotece. Wzięło w nim udział 21 osób.

Czytaj więcej: Jesień w poezji...

DSC 8562

galeria: Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

   Dnia 24 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych Zespołu Szkół w Starym Bojanowie. To był wyjątkowy dzień i wszyscy zapamiętamy go na długo. Na specjalne zaproszenie w uroczystości tej wzięli udział: Rodzice pierwszoklasistów, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja, nauczyciele klas I-III, uczniowie klas: 2a, 2b, 3a, 3b oraz najważniejsi w tym dniu - uczniowie klasy 1a i 1b.

Czytaj więcej: Niedawno przedszkolaki, teraz już pierwszaki...

    INFORMACJA

     Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie informuje, że od miesiąca grudnia 2019 r. płatności za obiady będzie można dokonywać wyłącznie przelewem lub w Banku Spółdzielczym w Śmiglu (nie będzie możliwości wykupienia obiadów za gotówkę w szkole).

Dane do przelewu:

Nazwa odbiorcy: Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Numer konta: 97 8667 0003 0000 6044 2000 0060      

Tytułem: opłata za obiad, imię, nazwisko dziecka, klasa, miesiąc                                                                                      

                                                                                                                                                                                   

Dni żywienia w miesiącu grudniu 2019 r.:

klasy I-VIII - 14 dni x 4,00 zł tj. 56,00 zł

Odpłatność za obiady należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie od 1 do 6 grudnia 2019 r., uwzględniając czas operacji bankowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły - tel. 65 5185-143.

 

Załączniki:

DEKLARACJA KORZYSTANIA Z OBIADÓW

OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z OBIADÓW

Powyższa informacja wraz z załącznikami znajdować się będzie rownież w zakładce DLA RODZICÓW

 

IMG 20191104 101554

galeria: Spotkanie z pisarzem

         W poniedziałek, 4 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie autorskie z fizykoterapeutą i autorem książki dla dzieci „ZNAJDŹ MNIE I KIEDYŚ ODWIEDŹ” Zbigniewem Kołbą. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Autor w ciekawy i przystępny sposób opowiedział o znaczeniu snu w życiu człowieka. Doradził również, co robić, by dobrze się wysypiać i zdrowo się odżywiać. Pan Zbigniew zachęcił dzieci do czytania książek i zdobywania w ten sposób wiedzy. Swoją opowieść urozmaicił wieloma ciekawostkami ze świata przyrody. Opowiadał również o swojej książce, dzięki której łatwo można się nauczyć jak korzystać z mapy i poznać wiele miejscowości, które zadziwią, a czasami rozbawią nas swoją nazwą np. Mrówki, Całowanie lub Pieczarki.

Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książkę autora oraz otrzymać autograf z dedykacją, z czego wielu skorzystało.

IMG 1394

galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019'

    4 października po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już we wrześniu, podczas zajęć dodatkowych, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia grając w Karty Grabowskiego. W dniu obchodów czworo uczniów z klasy V spacerowało po szkole i zapraszało jej pracowników do zabawy z tabliczką mnożenia i Kartami Grabowskiego. Wszyscy uczniowie, obecni w tym dniu w szkole, pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia. 30 października nagrodziliśmy certyfikatami każdego ucznia, który bezbłędnie napisał egzamin. Uczniowie ci otrzymali także oceny cząstkowe celujące z matematyki. Nagrodziliśmy 62 uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej. Laureatom gratulujemy.

kasztany1 kasztany2 kasztany3

    Po raz kolejny uczniowie klas I-III zaangażowali się w zbiórkę kasztanów. Dzięki temu pomagają zwierzętom zimą i jednocześnie zbierają pieniądze na wyjazd z okazji Dnia Dziecka. W tym roku szkolnym dzieci zebrały 1358 kg, otrzymały za nie 1222zł. Największą ilość kasztanów – 305 kg, zebrała klasa IIIB.

 

20191024 121658

galeria: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

     Dnia 24 pażdziernika 2019 roku w naszej szkole odbył się już po raz piąty konkurs angielsko–niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”, nad którym Honorowy Patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla pan Wiesław Kasperski. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play, czuwało jury pod przewodnictwem pani Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

Czytaj więcej: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

20191018 085235

galria: Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Chłopca

   W miniony piątek najmłodsze klasy szkoły podstawowej świętowały Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Dzień Chłopca. W tym dniu obowiązywał szyk, elegancja i dobre maniery. Uczniowie przypomnieli sobie savoir – vivre czyli zasady dobrego wychowania. Na koniec były słodkości i dużo śmiechu.