Berlin - już nie taki obcy

Dodano: 08 kwietnia 2024 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Berlin - już nie taki obcy

4 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do największego miasta, a jednocześnie stolicy Niemiec – Berlina, aby poznać jego najciekawsze atrakcje.

Zwiedzanie rozpoczęło się od najważniejszych symboli tego miasta - Bramy Brandenburskiej oraz Reichstagu, czyli siedziby niemieckiego parlamentu. Będąc centrum, mieliśmy okazję zobaczyć główne miejsce pamięci ofiar Holocaustu, czyli Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Spacerując słynną aleją Unter den Linden, podziwialiśmy zabytki znajdujące się w okolicy traktu: Uniwersytet Humboldta czy pomnik konny Fryderyka Wielkiego. Zwróciliśmy też uwagę na wyniosłą Wieżę Telewizyjną, Kolumnę Zwycięstwa oraz Katedrę Berlińską. Następnie w Muzeum Volkswagena zgłębiliśmy historię tej niesamowitej marki. Kolekcja samochodów obejmowała zarówno klasyczne modele, takie jak Garbus czy Volkswagen Bus, jak i nowoczesne pojazdy, które reprezentują nową erę marki. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Techniki, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak rozwijała się myśl techniczna w różnych aspektach. Nikt nie spodziewał się, że zobaczy tak ogromną kolekcję pociągów, statków czy samolotów. Oprócz tego znajdowały się tam wystawy poświęcone m.in.: historii cukru, tekstyliom, chemii i farmacji, produkcji kufrów i biżuterii, technice filmowej, technice fotograficznej i informatyce.

Wydawałoby się, że tak długi dzień może być męczący, a tymczasem dobry humor i energia rozpierała wszystkich również w drodze powrotnej tym bardziej, że czas umilały nam piosenki  w wykonaniu chóru chłopców z klasy 7.